Psişik Güçler/Ruhsal Enerjiyi Kullanma
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Psişik Güçler/Ruhsal Enerjiyi Kullanma

İçinizdeki Gücü Çıkarmaya Ne Dersiniz????

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Uygulama...

2 posters
YazarMesaj
PrimoraK

PrimoraK

Uygulama... Empty
MesajKonu: Uygulama...   Uygulama... I_icon_minitimeSalı Haz. 23, 2009 11:26 am

Kuantum mekaniği her ne kadar çok küçüklerin dünyasını modelleyen bir kuram olsada uygulama alanları gerek dolaysız gerek dolaylı yollarla çok geniştir. Kuantum mekaniği kimya, biyoloji, malzeme bilimi, elektronik gibi birçok alanın günümüzdeki anlamına kavuşmasını sağlamıştır.

LASER, MASER, yarı iletkenler gibi günümüzün olmazsa olmazlarının icatları, kuantum mekaniği sayesinde mümkün olmuştur. Ayrıca elektron mikroskobu, atomik kuvvet mikroskobu, taramalı tünellemeli mikroskop gibi biyoloji ve nanoteknolojik uygulamaların olmazsa olmazları; PET-Scan(Positron Emmission Topography), MRI(Magnetic Resonance Imaging), Tomografi gibi tıbbi görüntüleme cihazları yine kuantum mekaniğinin bize gösterdiği belli doğa olgularını kullanarak çalışırlar. Yine tıp,nanoteknoloji, elektronik gibi birçok alanda sayısız kullanımı olan fiberler kuantum mekaniğinin doğrudan uygulamasına örnektir. Bu örnekler dışında aslında hepimiz kuantum mekaniğini öyle ya da böyle kullanıyoruz. Modern kimya, kuantum fikirleri üzerine inşa edilmiş ve çok karmaşık moleküller bu sayede anlaşılmıştır. Kimya ise giydiğimiz çoraplardan, içtğimiz suya kadar her alanda hayatımızdadır. Ayrıca yarı iletkenlerin yapısal özellikleri yine kuantum mekaniği sayesinde anlaşılmış,cep telefonundan, bilgisayara, televizyondan, saatlere kadar bütün elektronik cihazların icadı için kapılar aralanmıştır....
_.-'Fenomen'-._
Admin
_.-'Fenomen'-._

Uygulama... Empty
MesajKonu: Geri: Uygulama...   Uygulama... I_icon_minitimeSalı Haz. 23, 2009 12:40 pm

hmm...tşk.işime yarar Very Happy
http://ruhsalchi.eniyiforum.org

Uygulama...
1 sayfadaki 1 sayfası